امسال یکهزار و ۵۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید باز می‌گردد

[ad_1]

محسن صالحی نیا روز جمعه در آیین کلنگ زنی مجتمع فروسیلیس در شهرک صنعتی بروجرد در جمع خبرنگاران افزود: ۴۵ هزار واحد در شهرک های صنعتی کشور دارای پروانه بهره برداری بوده که این تعداد واحد، به تولید رسیده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد واحد تولیدی، ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد فاقد فعالیت بوده و راکد هستند که به دلایل مختلف از جمله نبود بازار فروش، بدهی های انباشته شده و نبود سرمایه در گردش غیر فعال شده اند.

صالحی نیا اظهار داشت: سال گذشته طبق برنامه ریزی صورت گرفته، بازگشت یکهزار و ۳۰۰ واحد تولیدی راکد را به چرخه تولید در دستور کار قرار داریم که تا پایان سال توانستیم بیش از رقم در نظر گرفته شده یعنی یکهزار و ۴۰۰ واحد تولیدی غیر فعال را مجدد احیا کنیم.

وی بیان کرد: برای امسال نیز یکهزار و ۵۰۰ واحد تولید را برای بازگشت به چرخه تولید مد نظر داریم که از این تعداد یکهزار و ۲۰۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قرار دارد.

معاون وزیر صمت با تاکید بر فراهم کردن شرایط برای احیای واحدهای تولیدی راکد گفت: تلاش داریم تا با برنامه ریزی بتوانیم واحدهای تولیدی غیر فعال را احیا کنیم و همچنین واحدهای در حال ساخت را زودتر به بهره برداری برسانیم.

به گزارش ایرنا، برای راه اندازی این مجتمع سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد که فاز اول تولید در هفت هکتار آغاز شده است.

کل مساحت مورد نیاز برای اجرای این طرح ۲۰ هکتار است و همچنین سالانه به ۲۰ هزار متر مکعب آب و ۳۴ مگاوات برق نیاز دارد و با اجرای این طرح زمینه برای اشتغال ۲۱۰ نفر از جویندگان کار فراهم می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان، فرماندار بروجرد، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه اشترینان و جمعی از مدیران شهرستانی و استانی در این آیین حضور داشتند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید