امام جمعه کرمانشاه: جهش تولید باید به یک فرهنگ تبدیل شود

[ad_1]

آیت الله مصطفی علما روز شنبه در جلسه شورای اداری استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: جهش تولید فقط با حرف اتفاق نمی افتد و باید متکی به کار علمی باشد.

وی تاکید کرد که کرمانشاه زمینه های خوبی برای جهش تولید در بخش کشاورزی و دامداری دارد و این استان باید در این زمینه ها تبدیل به قطب کشور شود.

به گفته آیت الله علما، در زمینه هایی نظیر تولید نخود، زعفران، عسل، گندم و برنج باید در استان جهش رخ بدهد.

استان کرمانشاه باید قطب کشاورزی و دامداری کشور بشود

وی با اشاره به استان یزد که از عمق ۲۵۰ متری زمین آب استخراج می کنند؛ بیان داشت: در استان کرمانشاه از عمق ۵۰ متری زمین می توان آب استخراج کرد و می توان از این موضوع برای توسعه کشت برنج در استان به عنوان یک برنج خوش عطر و مرغوب استفاده کرد.

او البته از موضوع کم آبی هم غافل نشد و گفت: درست است که مشکل کم آبی وجود دارد اما نمی توان که دست روی دست گذاشت و کاری نکرد؛ چرا که جهش تولید تدبیر و مدیریت می خواهد.

امام جمعه کرمانشاه اعمال تحریم را در نتیجه داشتن نقطه ضعف دانست و افزود: باید کاری کنیم که نقطه ضعفی نداشته باشیم همانگونه که وابستگی به نفت برای ما یک نقطه ضعف بود و خوشبختانه این وابستگی امروز کمتر شده است.

آیت الله علما، شوروی سابق را مثال زد که ۷۰ سال پس از انقلاب کمونیستی دستش برای گندم دراز بود و مجبور به عقب نشینی از فکر کمونیستی شد؛وی تاکید کرد: این موضوع برای یک انقلاب قابل پذیرش نیست لذا ما باید در گندم به خودمان متکی باشیم.

امروز به عنوان یک ابرقدرت واقعی اخلاقی و انسانی در دنیا مطرح هستیم

آیت الله علما در ادامه با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و ایام الله ۱۵ خرداد بیان داشت: امام تقوا و اخلاص واقعی داشت و همین باعث شد تا امروز به عنوان یک ابرقدرت واقعی اخلاقی و انسانی در دنیا مطرح باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به افول گفتمان کمونیستی شوروی و سرمایه داری آمریکا برتری اندیشه امام خمینی را دفاع از مستضعف دانست و گفت: این موضوع هیچ‌گاه کهنه نمی شود.

آیت الله علما، امام خمینی را یک شخصیت تحول گرا دانست و بیان داشت: او از سن ۲۰ سالگی تا زمان نگارش وصیت نامه و فوتشان تحول گرا باقی ماند.

به گفته وی، تحولگرایی امام به گونه ای بود که سرسوزنی از معیارهای اسلامی و سنت رسول الله عقب نشینی نکرد.

امام جمعه کرمانشاه به یوم الله ۱۵ خرداد نیز اشاره کرد و بر زنده نگه داشتن آن برای رساندن فریاد مستضعفان به گوش دنیا تاکید کرد.

وی ادامه داد: این مدیریت اسلام است که باعث شده امروز ببینیم پنج کشتی حاوی بنزین ایرانی با وجود تهدیدهای آمریکا به سمت ونزوئلا حرکت کند در حالی که هر دو کشور تحریم شده هستند.

آیت الله علما بیان داشت: تمام قدرت های بزرگ مانند روسیه، چین و هند بعد از این ماجرا فهمیدند که قدرت واقعی به چه معناست.

گزارش های اقتصادی خوب است اما حال مردم خوب نیست

در این جلسه نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با اینکه گزارش های اقتصادی خوب است اما حال مردم خوب نیست و باید بررسی شود که مشکل کار کجاست.

علی رضایی تاکید کرد: باید کاری کنیم تا حال مردم خوب بشود و نمایندگان جدید مجلس نیز قصد دارند در این یک سال باقیمانده از عمر دولت قصد دارند تا با تعامل از مشکلات مردم بکاهند.

مجلس شورای اسلامی در تحقق عدالت اقتصادی نمره قابل قبولی نگرفته است

وی از عزم نمایندگان در تغییر ساختار بودجه ۹۹ خبر داد و گفت: مجلس شورای اسلامی تاکنون نتوانسته است در تحقق عدالت اقتصادی از مقام معظم رهبری نمره قابل قبولی بگیرد و در نتیجه پولدارها پولدارتر و فقرا نیز فقیرتر شده اند.

به گفته رضایی، سمت و سوی بودجه ۹۹ حمایت از طبقه ضعیف جامعه خواهد بود ضمن اینکه از آنجایی که به باور نمایندگان برخی از منابع درآمدی محقق نمی شود و ساختار بودجه باید تغییر کند.

وی در پایان بر حق برنج کاری کشاورزان حوزه رودخانه گاماسیاب تاکید کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید