امام جمعه ابرکوه: تاسوعا و عاشورای حسینی جلوه ای از بندگی به خداست

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی شنبه شب در آیین سوگواری شب عاشورا  که با رعایت موارد بهداشتی در یکی از حسینه های مرکز شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف و قیام امام حسین (ع) و نهضت عاشورا ، اقامه نماز و احیا امربه معروف و نهی از منکر بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه خاطرنشان کرد: پیام بزرگ عاشورا مبارزه با قدرت هایی جهنمی، شیطانی و ستمگران در هر زمین و در هر زمان و اعتماد نداشتن به آنان ، مقاومت و شهادت است .

وی با قدردانی از حضور آحاد مردم در آیین های عزاداری و رعایت مسایل بهداشتی ، تصریح کرد: شور حسینی هر سال پرشکوه تر از گذشته در کشور و جهان اسلام جاری می شود تا به لطف خدا سرانجام به اقیانوس حاکمیت عدل گستر منتظر مهدی آل محمد(ص) ختم شود.

حسینی ، گفت: نباید فراموش کنیم که قیام و شهادت امام حسین (ع) قطعاً یک جریان سیاسی الهی بود که در راستای حفظ دین و ارزش های دینی صورت گرفت .

وی اظهار کرد: قیام امام حسین (ع) حادثه ای اتفاقی و بی هدف و ناگهانی نبود بلکه قیامی کاملاً طرّاحی شده و هدفمند بود.

وی افزود: این حقیقت از قبل در نامه ها ، مکالمه و پیام های آن حضرت کاملاً نمایان است که امام حسین (ع)  برای ایجاد اصلاح و جلوگیری از انحراف جامعه و نظام اسلامی به شهادت رسید.

حسینی ادامه داد: ن حضرت در برابر طاغوت زمانه اش ایستاد و به او نه گفت و با قیام خونین خود حرکتی کاملاً سیاسی اجتماعی و هماهنگ با روح تعالیم اسلامی را انجام داد .

امام جمعه ابرکوه خاطرنشان کرد: معاویه با سیاست تطمیع ،تهدید ، قتل ، کشتار و بی رحمی در خانه اهل بیت (ع) را به روی مردم بست و اجازه نداد حتی در دوران ۱۰ ساله امامت امام حسین (ع) مردم بتوانند یک روایت از آن حضرت نقل کنند.

حسینی گفت: معاویه با تلاش و نیرنگ موفّق شد خلافت اسلامی را به حکومتی استبدادی و موروثی تبدیل کند و فرزند ناپاک خود را به جای خود بنشاند در حالیکه یزید کمترین بهره ای از شخصیت دینی هر چند با تظاهر و تزویر نداشت و تمام وقت مشغول ساز و آواز و میگساری و میمون بازی و رقص غنا بود .

وی با بیان اینکه عاشورا پیام بسیار زیادی دارد، افزود: برگزاری نمازظهر عاشورا از جمله ضرورت هاست و عزاداران شهرستان نماز را باتوجه به شیوع بیماری کرونا در مساجد محله ها  و روستاها با رعایت مسایل بهداشتی برگزار کنند.

شهرستان ابرکوه ۷۰ هیات مذهبی شناسنامه دار و سازماندهی شده دارد که یکی از این هیات ها ویژه بانوان است .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( شنبه) گفته بود که از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۳۷۱ هزار و ۸۱۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۱۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۲۱ هزار و ۳۵۹ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری  بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر هشتم شهریورماه ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۹۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که

از این تعداد ۸۵۷ نفر بستری شدند.

معاون وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۱۹ هزار و ۸۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و همچنین سه هزار و  ۷۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون سه میلیون و ۱۸۴ هزار و ۸۵۷ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد. همچنین وضعیت در آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در حالت هشدار است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید