امام جمعه ابرکوه: تاسوعا و عاشورای حسینی جلوه ای از بندگی به خداست

امام جمعه ابرکوه: تاسوعا و عاشورای حسینی جلوه ای از بندگی به خداست

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی شنبه شب در آیین سوگواری شب عاشورا  که با رعایت موارد بهداشتی در یکی از حسینه های مرکز شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف و قیام امام حسین (ع) و نهضت عاشورا ، اقامه نماز و احیا امربه معروف و نهی از منکر بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه خاطرنشان کرد: پیام بزرگ عاشورا مبارزه با قدرت هایی جهنمی، شیطانی و ستمگران در هر زمین و در هر زمان و اعتماد نداشتن به آنان ، مقاومت و شهادت است .

وی با قدردانی از حضور آحاد مردم در آیین های عزاداری و رعایت مسایل بهداشتی ، تصریح کرد: شور حسینی هر سال پرشکوه تر از گذشته در کشور و جهان اسلام جاری می شود تا به لطف خدا سرانجام به اقیانوس حاکمیت عدل گستر منتظر مهدی آل محمد(ص) ختم شود.

حسینی ، گفت: نباید فراموش کنیم که قیام و شهادت امام حسین (ع) قطعاً یک جریان سیاسی الهی بود که در راستای حفظ دین و ارزش های دینی صورت گرفت .

وی اظهار کرد: قیام امام حسین (ع) حادثه ای اتفاقی و بی هدف و ناگهانی نبود بلکه قیامی کاملاً طرّاحی شده و هدفمند بود.

وی افزود: این حقیقت از قبل در نامه ها ، مکالمه و پیام های آن حضرت کاملاً نمایان است که امام حسین (ع)  برای ایجاد اصلاح و جلوگیری از انحراف جامعه و نظام اسلامی به شهادت رسید.

حسینی ادامه داد: ن حضرت در برابر طاغوت زمانه اش ایستاد و به او نه گفت و با قیام خونین خود حرکتی کاملاً سیاسی اجتماعی و هماهنگ با روح تعالیم اسلامی را انجام داد .

امام جمعه ابرکوه خاطرنشان کرد: معاویه با سیاست تطمیع ،تهدید ، قتل ، کشتار و بی رحمی در خانه اهل بیت (ع) را به روی مردم بست و اجازه نداد حتی در دوران ۱۰ ساله امامت امام حسین (ع) مردم بتوانند یک روایت از آن حضرت نقل کنند.

حسینی گفت: معاویه با تلاش و نیرنگ موفّق شد خلافت اسلامی را به حکومتی استبدادی و موروثی تبدیل کند و فرزند ناپاک خود را به جای خود بنشاند در حالیکه یزید کمترین بهره ای از شخصیت دینی هر چند با تظاهر و تزویر نداشت و تمام وقت مشغول ساز و آواز و میگساری و میمون بازی و رقص غنا بود .

وی با بیان اینکه عاشورا پیام بسیار زیادی دارد، افزود: برگزاری نمازظهر عاشورا از جمله ضرورت هاست و عزاداران شهرستان نماز را باتوجه به شیوع بیماری کرونا در مساجد محله ها  و روستاها با رعایت مسایل بهداشتی برگزار کنند.

شهرستان ابرکوه ۷۰ هیات مذهبی شناسنامه دار و سازماندهی شده دارد که یکی از این هیات ها ویژه بانوان است .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( شنبه) گفته بود که از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۳۷۱ هزار و ۸۱۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۱۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۲۱ هزار و ۳۵۹ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری  بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر هشتم شهریورماه ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۹۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که

از این تعداد ۸۵۷ نفر بستری شدند.

معاون وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۱۹ هزار و ۸۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و همچنین سه هزار و  ۷۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون سه میلیون و ۱۸۴ هزار و ۸۵۷ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: براساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارد. همچنین وضعیت در آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در حالت هشدار است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *