الحشدالشعبی: روابط بغداد – تهران در بهترین شرایط است

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، الفیاض افزود: سفر الکاظمی به ایران و دیدار او با آیت‌الله خامنه‌ای رهبر و حسن روحانی رییس جمهوری این کشور بیانگر عمق روابط و منافع مشترک است.

وی با بیان اینکه عراق همواره تلاش کرده تا تنش‌ها در منطقه را کاهش دهد، گفت: عراق کشور مهمی در جهان عرب است و می‌تواند نقش پل ارتباطی میان همه کشورها را ایفا کند. عراق باید مانند پلی برای پوشش شکاف میان کشورهای منطقه عمل کند.

رئیس الحشد الشعبی اضافه کرد: عراق با همه کشورهای همسایه تعامل می‌کند؛ به ویژه سوریه که ما با آن‌ها در مبارزه با تروریسم شریک هستیم.

الفیاض همچنین درباره بسیج مردمی عراق گفت: الحشد الشعبی یک نهاد نظامی عراقی است و از بازوهای مهم ساختار دفاع ملی عراق به شمار می‌آید و در چهارچوب راهبرد جنگی که نیروهای مسلح عراق علیه تروریسم دارند، عمل می‌کند.

وی تاکید کرد که عراق نمی‌تواند تابع طرف آمریکایی یا هر طرف دیگری باشد.

رئیس بسیج مردمی عراق همچنین درخصوص زیر مجموعه‌های این نهاد نظامی دولتی گفت: تیپ‌های عتبات مقدس بیش‌تر از همه به اتحاد الحشد الشعبی علاقمند هستند.

الفیاض همچنین به موضوع ترور شهید شهید ابومهدی المهندس پرداخت و گفت: شهید در همه مراحل کاری سیاسی و میدانی خود به عراق خدمت کرد و در این مسیر دستآوردهای بزرگی را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه تصمیم پارلمان عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی به عملیات ترور شهید ابومهدی المهندس ارتباط دارد، گفت: دولت عراق با تصمیم پارلمان و خواست مردم برای بیرون راندن نیروهای خارجی از عراق هماهنگ است.

رئیس سازمان الحشد الشعبی درباره وضعیت گروه تروریستی داعش نیز گفت: عراق داعش را شکست داد و به دستگاه خلافت این گروه پایان بخشید و آنچه که باقیمانده ، تنها گروه‌های پراکنده هستند و امکان بازگشت داعش به عنوان یک تشکیلات تأثیرگذار در عراق به پایان رسیده است.

الفیاض اضافه کرد: ویژگی الحشد الشعبی این است که با تمام بخش‌ها و تشکیلات نظامی عراق ادغام شده و شانه به شانه با آنها جنگیده است.

او گفت: کسانی هستند که می‌خواهند از اعتراضات به حق مردم برای ایجاد هرج و مرج در کشور سوءاستفاده کنند.

رئیس الحشد الشعبی با اشاره به اینکه دولت کنونی عراق با حمایت پارلمان تشکیل شده است، گفت: باید به دولت کنونی در سایه شیوع کرونا و بحران اقتصادی فرصت داد.

وی تاکید کرد که هر انتخاباتی در آینده فراتر از قانون اساسی نخواهد بود و تلاش برای ترساندن مردم عراق از آینده کمکی به کشور نمی‌کند.

الفیاض همچنین گفت: نباید از اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم بترسیم بلکه باید نسبت به نفوذی‌هایی که از این اعتراضات برای اهداف مشخصی سوء استفاده می‌کنند هشیار بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید