افزایش ۸۲ درصدی کمک‌های مردمی در عید قربان نسبت به سال گذشته

[ad_1]

سید مرتضی بختیاری روز سه شنبه در نشست خبری افزود: مردم ۲۰۵ میلیارد تومان کمک کردند که بیش از ۱۲ میلیارد نقدی و بقیه غیرنقدی بوده است.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در مرحله اول پویش ایران همدل یک میلیون غذا و یک میلیون بسته بهداشی توزیع کرده، گفت: سپاه پاسداران با ۵۳ هزار پایگاه بسیج بیش از سه میلیون بسته غذایی به ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان توزیع کرده است. 

بختیاری درباره مرحله دوم‌ پویش ایران همدل گفت: جلسات مرحله دوم ایران همدل از دو هفته گذشته برگزار شد و دستگاه‌های مختلف یه این پویش پیوستند.

وی ادامه داد: مرحله دوم رسما از عید غدیر به مرحله اجرا درآمد و در عید غدیر بیش از پنج میلیون غذا بین نیازمندان توزیع شد.

بختاری با بیان اینکه برای پویش دوم ایران همدل شعار «از همدیگر گره‌گشایی کنیم» انتخاب شده، گفت: زمینه برای همکاری گروه‌ها، سازمان‌ها و نهادها آماده شده و امیدواریم با «از شعار همدیگر گره‌گشایی کنیم» گره نیازمندان را باز کنیم. 

وی افزود: برنامه اطعام حسنی و احسان حسینی برای ماه محرم و صفر راه‌اندازی خواهد شد؛ اطعام حسنی برای توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم و احسان حسینی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در ماه محرم و صفر فعال خواهد بود.

رییس کمیته امداد امام(ره) همچنین با اشاره به فرارسیدن 17 مرداد روز خبرنگار و تبریک این روز به خبرنگاران افزود:‌خبرنگاران دیدبانان هوشمند و نکته سنج جامعه هستند و با ارائه راهکار و انتقادهای سازنده نقش بسزایی در رفع مشکلات به خصوص مسایل اقتصادی ایفا کنند.
وی ادامه داد: خبرنگاران با انتقال مسایل و مشکلات جامعه می‌توانند گره‌های موجود در همه عرصه ها را باز کنند.

بختیاری گفت: نخستین مرکز نیکوکاری رسانه سال گذشته در بیرجند راه‌اندازی شد؛ خبرنگاران هر کجا دیدند که کمیته امداد در وظایف خود کوتاهی کرده آن را به ما منتقل کنند. 

ادامه دارد…

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید