اعتبارات قزوین باید نسبت به ظرفیت‌های آن در نظر گرفته شود

اعتبارات قزوین باید نسبت به ظرفیت‌های آن در نظر گرفته شود

فاطمه محمدبیگی عصر شنبه در نشست ارزیابی دوره‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که با حضور معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار شد،افزود: استان قزوین در بسیاری از حوزه ها دارای نقش ملی است اما اعتبارات آنها استانی و محدود دیده شده است.

وی با اشاره به موقعیت ارتباطی استان قزوین و نقش آن به عنوان شاهراه ارتباطی کشور،اظهار داشت: برهمین اساس زیرساخت ها و امکانات درمانی این استان باید تقویت شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: جمعیتی نزدیک به ۳۰ میلیون در اطراف استان قزوین سکونت دارند که خیلی از آنها به این استان رفت و آمد دارند و به خدمات این استان در بخش های مختلف درمانی، صنعتی، کشاورزی، راه و سایر موارد نیازمند هستند بنابراین اعتبارات این استان نیازمند ارتقا است.

محمدبیگی در ادامه گفت: این استان نیاز به پژوهشکده های تخصصی، دانشکده داروسازی، سانتر سوختگی دارد.

وی اظهار داشت: رفع کمبود نیروی انسانی متخصص در حوزه بهداشت و درمان این استان نیز از مطالبات جدی ما از مسئولان وزارتی و دولتی است. 

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت و به سازی زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان در سطح استان قزوین یک ضرورت مهم است و همچنین نوسازی بافت فضاهای درمانی و احداث دانشکده‌های مرتبط با حوزه پزشکی از مطالبات مردم استان به شمار می رود.

محمدبیگی در ادامه با تبریک روز پزشک به این قشر تلاشگر، گفت: مدافعان سلامت در تمام این ماه‌ها با تلاش شبانه‌روزی بار سنگین حفاظت از سلامت مردم بزرگ ایران را بر دوش کشیدند و تعدادی از آنان نیز در این راه به شهادت رسیدند که نام آنان همواره به بزرگی و فداکاری در اذهان ایرانیان ثبت و ضبط خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: در این ایام که جهان مبتلا به آزمایشی بزرگ به نام کرونا است، زبان از بیان رشادت‌های پزشکان، متخصصان، پرستان و کلیه کادر درمانی و مدافعان سلامت قاصر است. 

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در این ایام که به نام روز پزشک نام گذاری شده است، ضمن پاسداشت روح ملکوتی شهدای مدافع سلامت و آرزوی موفقیت، سلامتی و توفیق خالصانه برای همه کادر درمانی و جامعه پزشکی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه مقابله با آلام و دردها، به مطالبات بر حق کادر پزشکی و مدافعان حوزه سلامت به صورت ویژه توجه شود. Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *