اعتبارات قزوین باید نسبت به ظرفیت‌های آن در نظر گرفته شود

[ad_1]

فاطمه محمدبیگی عصر شنبه در نشست ارزیابی دوره‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که با حضور معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار شد،افزود: استان قزوین در بسیاری از حوزه ها دارای نقش ملی است اما اعتبارات آنها استانی و محدود دیده شده است.

وی با اشاره به موقعیت ارتباطی استان قزوین و نقش آن به عنوان شاهراه ارتباطی کشور،اظهار داشت: برهمین اساس زیرساخت ها و امکانات درمانی این استان باید تقویت شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: جمعیتی نزدیک به ۳۰ میلیون در اطراف استان قزوین سکونت دارند که خیلی از آنها به این استان رفت و آمد دارند و به خدمات این استان در بخش های مختلف درمانی، صنعتی، کشاورزی، راه و سایر موارد نیازمند هستند بنابراین اعتبارات این استان نیازمند ارتقا است.

محمدبیگی در ادامه گفت: این استان نیاز به پژوهشکده های تخصصی، دانشکده داروسازی، سانتر سوختگی دارد.

وی اظهار داشت: رفع کمبود نیروی انسانی متخصص در حوزه بهداشت و درمان این استان نیز از مطالبات جدی ما از مسئولان وزارتی و دولتی است. 

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت و به سازی زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان در سطح استان قزوین یک ضرورت مهم است و همچنین نوسازی بافت فضاهای درمانی و احداث دانشکده‌های مرتبط با حوزه پزشکی از مطالبات مردم استان به شمار می رود.

محمدبیگی در ادامه با تبریک روز پزشک به این قشر تلاشگر، گفت: مدافعان سلامت در تمام این ماه‌ها با تلاش شبانه‌روزی بار سنگین حفاظت از سلامت مردم بزرگ ایران را بر دوش کشیدند و تعدادی از آنان نیز در این راه به شهادت رسیدند که نام آنان همواره به بزرگی و فداکاری در اذهان ایرانیان ثبت و ضبط خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: در این ایام که جهان مبتلا به آزمایشی بزرگ به نام کرونا است، زبان از بیان رشادت‌های پزشکان، متخصصان، پرستان و کلیه کادر درمانی و مدافعان سلامت قاصر است. 

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در این ایام که به نام روز پزشک نام گذاری شده است، ضمن پاسداشت روح ملکوتی شهدای مدافع سلامت و آرزوی موفقیت، سلامتی و توفیق خالصانه برای همه کادر درمانی و جامعه پزشکی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه مقابله با آلام و دردها، به مطالبات بر حق کادر پزشکی و مدافعان حوزه سلامت به صورت ویژه توجه شود. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید