اعتبارات دولتی برای ایجاد زیرساخت در آموزش و پرورش کافی نیست

[ad_1]

محمد نجفی سه شنبه شب در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان مراغه اظهار داشت: فضای استاندارد آموزشی برای هر دانش آموز هشت متر می باشد که این مقدار در کشور ما پنج متر و در آذربایجان‌شرقی ۵.۲ متر است.
وی گفت: باید برای رسیدن به معیارهای استاندارد تلاش کنیم و در این میان ورود خیران ضروری است.
وی افزود: مراغه در حوزه خیران جز شهرستان های برتر استان بود اما متاسفانه در حال حاضر وضعیت قابل قبولی ندارد و شهرستان ملکان در این حوزه از برترین های استان است.
نجفی اضافه کرد: دعوت از تمامی اعضای مجمع و ایجاد هماهنگی های لازم از ضروریات مجمع خیرین مدرسه ساز مراغه است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مراغه گفت: اعتمادسازی و جذب خیران باید در اولویت مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان قرار گیرد و از ظرفیت‌های خیران در این حوزه استفاده شود

موسی شعفی افزود:ساماندهی مشکلات و ناهماهنگی ها باید در اولویت مجمع قرار گیرد.
وی گفت: اولویت بندی مشکلات مدارس مراغه از جمله مدارس فرسوده و برنامه ریزی برای رفع مشکلات از سوی مجمع خیرین ضروری و لازم است
وی افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز ظرفیت خوبی برای شهرستان است و باید با رفع برخی از مشکلات موجود به فکر ساماندهی و برنامه ریزی های عملی در این حوزه باشیم.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان‌شرقی از سال ۷۸ آغاز به کار کرده و در سال ۸۰ به ثبت رسمی رسیده است.
مناف کسایی گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز ظرفیت خوبی برای استان بوده و باید توجه داشته باشیم که نگه داشتن خیران سخت تر از پیدا کردن آن ها است.
وی افزود: نتیجه گیری در مجمع زمانی اتفاق می افتد که اعضای مجمع اتحاد و همبستگی لازم را داشته باشند.
معاون مدیرکل و رییس آموزش و پرورش مراغه نیز در این جلسه گفت: ۳۰ الی ۴۰ درصد مدارس شهرستان فرسوده بوده و با توجه به افزایش دانش آموزان و ۲ شیفتی بودن ضروری است که به این موضوع توجه ویژه ای شود.
رضا آسیابی گفت: مشکل بهداشتی در برخی روستاهای شهرستان مورد دیگری است که همت و چاره اندیشی و استفاده از ظرفیت های خیران را می طلبد.
وی افزود: از سوی مجمع خیران مدرسه ساز برای ساخت ۵۵ مدرسه و زمین قرارداد عقد شده است.
شهرستان مراغه با بیش از ۵۳ هزار دانش آموز و حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید