اسراییل تحت فشار آمریکا همکاری با چین در زمینه اینترنت را قطع می‌کند

[ad_1]

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، تل آویو قرار است تا پیشنهاد پکن برای ایجاد شبکه‌های بی سیم اینترنت نسل پنجم را به درخواست آمریکا رد کند.

فشار آمریکا در این زمینه در جهت محدود کردن حضور چین در پروژه‌های راهبردی رژیم صهیونیستی عنوان شده است. دلیل دیگری که این رژیم را از پذیرش پیشنهاد چین بازداشته نگرانی مقامات امنیتی از جاسوسی چین در فلسطین اشغالی است.   

در همین راستا دیوید فریدمن سفیر آمریکا در قدس روز سه شنبه با یوعز هندل وزیر جدید ارتباطات دیدار و در خصوص اینترنت نسل پنجم با وی گفتگو کرده است.

رژیم صهیونیستی ژوئیه سال گذشته (تیر ماه ۹۸) مزایده‌ای را برای ساخت زیرساخت‌های شبکه اینترنت نسل پنجم آغاز کرد اما زمان اعلام برنده مزایده بیش از حد معمول زمان برد.

این اتفاق با موضوع ناکامی شرکت چینی در کسب مزایده برای ساخت کارخانه آب شیرین‌کن در فلسطین اشغالی همزمان شده است. پیشتر یکی از اهداف سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به سرزمین‌های اشغالی فشار به رژیم صهیونیستی برای ممانعت از حضور چین در پروژه ساخت کارخانه آب شیرین‌کن سورک B عنوان شده بود.

پمپئو روز ۱۳ مه (۲۴ اردیبهشت) در یک مصاحبه تلویزیونی در فلسطین اشغالی از دسترسی چین به زیرساخت‌های اسرائیل که می‌تواند شهروندان را در خطر بیاندازد، ابراز نگرانی کرد.

وی همچنین این موضوع را خطری برای همکاری آمریکا با رژیم صهیونیستی در پروژه‌های مهم توصیف کرد.

قانون گذاران آمریکایی اینترنت نسل پنجم شرکت هواوی چین را خطری برای امنیت ملی می دانند. واشنگتن حتی در رایزنی با کشورهای اروپایی نسبت به استقرار شبکه‌های بی سیم این شرکت هشدار داده و آن را ابزاری برای جاسوسی چین عنوان کرده است.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید