استراتژی و نقشه راه تولید مس کشور تا ۱۴۱۰ تدوین شده است

[ad_1]

به گزارش خانه ملت، حجت اله فیروزی در تشریح نشست روز یکشنبه کمیسیون صنایع و معادن به حضور سعید محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مس یکی از مواد معدنی اصلی کشور است که اهمیت ویژه‌ای در اقتصاد دنیا و ایران دارد، افزود: در حال حاضر تولید و واردات مس در شرایط مناسبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران توضیحاتی از ظرفیت مس کشور و تاثیر آن در اقتصاد ایران و جهان ارائه کرد، ادامه داد: از آنجایی که مصرف مس در تولید خودروهای الکترونیکی بسیار است، توجه به تامین این محصول می‌تواند تاثیر شگرفی در اقتصاد داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه گزارشی از تاثیر کرونا بر میزان تولید مس، ذخایر، استخراج‌های جدید ارائه شد، اضافه کرد: به گفته وی استراتژی و نقشه راه مس کشور تا ۱۴۱۰ تدوین شده است و می توان صادرات این محصول را جایگزین نفت کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح محورهای بررسی شده با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در کمیسیون متبوعش، تصریح کرد: گزارشی از فعالیت ۳۰ ساله قرارگاه، تلاش‌های انجام گرفته برای ایرانی سازی، ملزومات پروژه‌های های تک و اقدامات انجام گرفته در حوزه های راه‌سازی، خط ریل، تونل‌ها، مهار آب، محرومیت زدایی و… ارائه شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید