استان مرکزی برای چهارمین سال متوالی رتبه نخست جذب سوادآموز کشور را به دست آورد

استان مرکزی برای چهارمین سال متوالی رتبه نخست جذب سوادآموز کشور را  به دست آورد

[ad_1]

«حسین میرزایی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: معاونت سوادآموزی آموزی آموزش و پرورش استان مرکزی با پوشش حجم ابلاغی و حتی درصدی بیشتر از آن موفق به کسب این رتبه شده است.

وی مرکزی را از جمله استان‌های با میانگین بالای باسوادی در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: جست و جوی افراد بی سواد و کم سواد از طریق روش‌های مختلف میدانی و نیز شناسایی اولیای بی سواد دانش‌آموزان انجام شده است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطرنشان کرد: این معاونت در مدت چهارسال گذشته در زمینه شاخص‌های ۳۲ گانه نهضت سواد آموزی نیز توانسته رتبه‌ خوب و قابل تقدیر را به دست آورد.

میرزایی یادآورشد: اجرای طرح مجازات جایگزین حبس برای زندانیان با جرایم غیر عمد که مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم دارند از جمله اقدامات ‌برای آموزش به افراد بی سواد و کم سواد بود که اجرای این طرح کاهش ۱۰ تا ۱۲ درصدی ترک تحصیل در استان و افزایش ۱۰ درصدی قبولی‌ها در استان را به همراه داشت.

وی ریشه‌کنی بی‌سوادی اولیا را از جمله برنامه‌های اولویت دار آموزش و پرورش استان عنوان کرد و ادامه داد: انعقاد تفاهمنامه با دادگستری و کانون وکلای استان مرکزی برای شناسایی افراد بی سواد و اجرای نخستین جشنواره الگوهای برتر تدریس در استان از دیگر اقدامات برای شناسایی افراد بی سواد و افزایش باسوادی بوده‌است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی برگزاری دوره مهارت کار با رایانه را از دیگر اقدامات معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در مدت سه سال گذشته عنوان کرد و گفت: ۳۰۰ نفر از سوادآموزان دوره انتقال استان از آموزش‌های این دوره‌ها بهره مند شده و امسال نیز ۱۰۰ نفر در این دوره حضور می یابند.

۳۲ هزار و ۲۲۹ بی سواد و کم سواد بر اساس آمار سرشماری سال ۹۵ در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در استان مرکزی وجود دارد.

[ad_2]

Source link

روایت آماری نرخ فلاکت کرمانشاه در دهه ۹۰ Previous post روایت آماری نرخ فلاکت کرمانشاه در دهه ۹۰
Next post بهترین اندروید باکس با توضیحات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *