استاندار کرمان: ارتقای سوادآموزی باید اولویت کاری تمام مدیران اجرایی باشد

استاندار کرمان: ارتقای سوادآموزی باید اولویت کاری تمام مدیران اجرایی باشد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز یکشنبه در نشست شورای سوادآموزی استان کرمان، در آستانه روز جهانی سوادآموزی افزود: ارتقای سوادآموزی باید جزو اولویت‌های هر مدیری قرار گیرد و بخشی از مشکلات ما به دلیل عدم دسترسی افراد به اطلاعات است.

استاندار کرمان با بیان اینکه “بسیاری از مباحث عقب افتادگی ما به دلیل نداشتن سواد است”، تصریح کرد: اینکه در نشست پشتیبانی سوادآموزی تعدادی از مدیران خودشان شرکت نکردند و یا معاون و کارشناس فرستاده‌اند، نشان می‌دهد که سوادآموزی جایگاهی برای آنها ندارد، در صورتی که مساله مهمی است.

فدائی گفت: سوادآموزی معنی وسیعی دارد و کسی باسواد تلقی می‌شود که علاوه بر خواندن و نوشتن به مهارت‌های دیگری نیز مسلط و آشنا باشد.

وی ادامه داد: افراد هر اندازه ابزار دسترسی به اطلاعات را داشته باشند به همان اندازه باسواد تلقی می‌شوند که ساده‌ترین آن خواندن و نوشتن است و این یادگیری نیز باید مستمر باشد.

استاندار کرمان عنوان کرد: احساس می‌کنم که مدیران سوادآموزی دست تنها هستند و دیگر دستگاه‌ها و مدیران آنگونه که باید کمک نمی‌کنند، مدیران ما با جدیت در جلسه سوادآموزی شرکت نمی‌کنند و جزو اولویت‌های کاری آنها نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: روز اول بازگشایی مدارس همزمان با سراسر کشور حدود ۶۰ درصد از دانش‌آموزان استان در مدارس حضور پیدا کردند.

احمد اسکندری نسب بیان کرد: ما دغدغه‌های خانواده‌ها را می‌دانیم و درک می‌کنیم و سلامت دانش‌آموزان برای ما نیز مهم است، اما باید بپذیریم که آموزش هم باید استمرار یابد.

وی عنوان کرد: در ۲۲۰۰ مدرسه شامل یک سوم مدارس استان کرمان، کمتر از ۵۰ نفر دانش‌آموزان داریم که در آنها رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به آسانی اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ میانگین باسوادی کشور ۹۴.۷ درصد و در استان کرمان ۹۲.۳ درصد بوده است، شهرستان کوهبنان بالاترین نرخ باسوادی و شهرستان قلعه‌گنج کمترین نرخ باسوادی را دارند.

اسکندری نسب ابراز داشت: وضعیت باسوادی در شمال استان بهتر از جنوب استان است و به همین منظور طرح شتاب‌بخشی را در جنوب استان پیشنهاد دادیم تا درصد باسوادی را در این منطقه افزایش دهیم.

در این نشست مهندس محمد ضیاالدینی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این معاونت، خواستار هم افزایی مدیران و دستگاههای مختلف در ارتقای سوادآموزی در استان شد.

بر پایه این گزارش هشتم سپتامبر برابر با ١٧ شهریور ماه روز جهانی سوادآموزی است.

سازمان‎ آموزشی، علمی و فرهنگی ملل‎ متحد «یونسکو» در سال ۱۹۶۵ میلادی این روز را به ابتکار و پیشنهاد ایران، روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی نامگذاری کرد و دلیل این نامگذاری نشان دادن اهمیت سواد برای افراد و جوامع بود. 

[ad_2]

Source link

تولید انرژی در نیروگاه نکاء ۱۲ درصد افزایش یافت Previous post تولید انرژی در نیروگاه نکاء ۱۲ درصد افزایش یافت
بایدن در تازه‌ترین نظرسنجی ۱۰ درصد از ترامپ جلوتر است Next post بایدن در تازه‌ترین نظرسنجی ۱۰ درصد از ترامپ جلوتر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *