استاندار سیستان و بلوچستان: نمودار موجود نشان دهنده افزایش روند شیوع کرونا است

[ad_1]

احمدعلی موهبتی عصر یکشنبه در نشست شورای معاونان و مدیران ستادی استانداری که فرمانداران شهرستانهای تابعه سیستان و بلوچستان نیز به صورت ویدیو کنفرانس در آن حضور داشتند، اظهار داشت: علیرغم پایبندی و علاقه شدید مردم به حضور در مجالس و مراسم مختلف مذهبی و قومی بویژه حضور در نمازهای جمعه و جماعت، همراهی مردم و علما و تلاش فرمانداران و مدیران مربوطه برای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان قابل تقدیر است.

رییس ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با تاکید بر ادامه یافتن این طرح تا نیمه اردیبهشت افزود: لازم است با شیوه های اقناعی و توجیهی و مذاکره با علمای شیعه و سنی، تجمعات مذهبی و نمازهای جماعت در این ماه برگزار نشود زیرا با برگزاری هرگونه تجمع و مراسم قطعا شاهد افزایش شیوع بیماری خطرناک کرونا خواهیم بود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تاکنون تعداد مبتلایان به بیش از ۴۷۵ نفر و متاسفانه تعداد فوتی ها به ۴۳ نفر رسیده است، گفت: تعداد کل بیماران حاد تنفسی نیز بیش از ۲ هزار نفر است که از این تعداد تاکنون ۱۹۷ نفر فوت کرده‌اند.

مدیران مباحث کاری خود را جدی‌تر دنبال کنند

رییس شورای اداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی، ستادی و فرمانداران در سال جدید مسائل حوزه کاری خود را با جدیت بیشتری پیگیری و شفاف‌تر از سال قبل عمل کنند.

وی ادامه داد: مشکلات و مسائل استان باید به دست خودمان رفع شود لذا همه در قبال مردم سیستان و بلوچستان مسئولیم و باید موضوعات و مشکلات استان را به طور جدی دنبال کنیم و با عمل به موقع به وظایف محوله هیچگاه شرمنده خون شهدا و جانفشانی ایثارگران و مردم به عنوان ولی نعمتان همه ما، نباشیم.

موهبتی گفت: متاسفانه برخی اوقات مطالب و مباحثی مطرح می‌شود که به ایجاد اختلاف و دوگانگی در حوزه مدیریت در سطوح مختلف کشور و استان دامن می زند که این اختلاف به نفع هیچکس نیست لذا تصمیم داریم رویکرد امسال بر مبنای شفافیت در عملکرد در همه زمینه ها باشد.

رییس شورای تامین سیستان و بلوچستان خطاب به مدیران استان بیان کرد: داشبورد مدیریتی حوزه مربوطه را فعال و جلسات را براساس تقویم زمانبندی برگزار کنید تا هیچ یک از وظایف تعریف شده مغفول نماند.

موهبتی با اشاره به اهمیت نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب با نام سال “جهش تولید” و تحقق این مهم خاطرنشان کرد: معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری بایستی جلسات مرتبط با مباحث رونق و جهش تولید در استان را به طور مرتب برنامه‌ریزی و برگزار و جلسات و عملکرد شهرستان‌ها را نیز به دقت رصد و کنترل کند.

استاندار سیستان و بلوچستان در ابتدای سخنانش از همکاری فرمانداران و مدیران دستگاه‌های دست اندرکار در بحران‌ها و عرصه های مختلف سال گذشته به ویژه سیل، برگزاری انتخابات و پس از آن هم مدیریت و مقابله با بیماری کرونا قدردانی کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید