استاندار خراسان شمالی: رسانه‌ها، خدمات نظام را بازگو کنند

[ad_1]

محمدعلی شجاعی، دوشنبه در نشست با برخی از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان اظهار داشت: یقینا رسانه های معاند به اندازه کافی بر طبل انجام نشدن کار در این نظام کوبیده اند و بسیارند رسانه هایی که تلاش دارند بگویند اصلا این نظام کاری برای مردم انجام نداده است، پس رسانه های متعهد و وفادار باید مراقب باشند که در این شرایط به همان مسیر نروند.

وی تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که انتقاد نداشته باشیم، اما مرز انتقاد و زیر سوال بردن خدمات نظام مشخص است و رهبر معظم انقلاب هم همیشه تاکید داشته و دارند که خدمات دولت و نظام باید صادقانه برای مردم بازگو شود.

نگرانی از اجرا نشدن به‌هنگام برخی طرحهای سفر دولت  

استاندار خراسان شمالی در باره اجرای مصوبات سفر کاروان دولت به استان گفت: با وجود اینکه اعتبار ۲ پروژه مصوب سفر رییس جمهوری به استان در حوزه راه و شهرسازی قطعی است، اما نگران هستیم با این روند، این پروژه ها در موعد مقرر، تکمیل نشود.

شجاعی اظهار داشت: یکی از این مصوبات تکمیل پروژه راه بجنورد – جنگل گلستان و دیگری پروژه ریلی جوین – اسفراین است که اعتبار این پروژه ها قطعی شده است.

وی افزود: برای سرعت دادن به اجرای پروژه ها، نشست های مختلفی در تهران برگزار شده است و تلاش داریم تا در نشست های آتی، اجرای این پروژه ها، به صورت ویژه پیگیری شود.

وی اظهار داشت: برای اجرای خط ریلی جوین – اسفراین، یک مشکل، آزادسازی زمین مسیر این خط ریلی در استان بود که با پیگیری قضایی آزادسازی شد اما اکنون مشکلاتی در تملک و آزادسازی زمین های روستایی مسیر اجرای طرح در استان خراسان رضوی وجود دارد که پیگیر هستیم تا این مشکل هم با تامین اعتبار حل شود.

استاندار خراسان شمالی در پاسخ به اظهار نظر یک خبرنگار که مدعی بود توسعه استان، تکان نخورده است، گفت: این نیست که استان تکان نخورده، بلکه باید بدانیم که آبادانی کار سخت و زمانبری است.

شجاعی گفت: امسال حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال تفاهم نامه برای کار در بخش های مختلف استان منعقد شده است که چنین رقمی در شرایط کنونی کشور، رقم کمی نیست.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه باید در بیان اقدامات و حرکت های انجام شده، شرایط را هم مد نظر داشت، افزود: شرایط کشور بر کسی پوشیده نیست، نیاز نیست خبرنگار یا مسوول باشی، وضعیت فشار اقتصادی قابل درک است، البته در ۶ ماه گذشته، کرونا هم بر اقتصاد تاثیر گذاشته است.

مشکلات استان را در هر وزارتخانه و سازمانی پیگیری کرده‌ام 

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: در این مدت، برای حل مشکلات استان به وزارتخانه یا سازمانی نبوده که سر نزده باشیم، البته برای حل مشکلات خبرنگاران و اصحاب رسانه استان هم پیگیری های زیادی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته ام اما قبول دارم که خروجی، شایسته خبرنگاران استان و متناسب با پیگیری ها نبوده است.

شجاعی با بیان اینکه برخی افراد، خود مانع توسعه استان هستند، گفت: متاسفانه فهم مشترکی نسبت به رشد و پیشرفت وجود ندارد و برخی به اتوبوس در حال حرکت استان سنگ می زنند.

دادن ۷ میلیارد ریال یارانه به نشریات استان 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در این نشست، با اشاره به حمایت ها از رسانه های استان گفت: از سال ۹۵ تاکنون، بیش از هفت میلیارد ریال یارانه به نشریات استان تعلق گرفته است.

حسین فرخنده افزود: یکی از درخواست های رسانه های استان، توزیع عادلانه آگهی ها است که در این زمینه سامانه ثبت آگهی های دولتی راه اندازی شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید