استاندار خراسان جنوبی: برنامه‌های محرومیت‌زدایی نهبندان اجرا شود

[ad_1]

به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان در دیدار با فرماندار شهرستان نهبندان افزود: تمام برنامه‌های تعریف شده در راستای محرومیت‌زدایی از این شهرستان باید با جدیت دنبال شود و در موعد مقرر به اتمام برسد.

وی با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان نهبندان، اظهار داشت: هدف اصلی از این سفر، تاکید بر رفع مشکلات این منطقه بوده لذا باید تمام هم و غم مدیران نیز بر رفع موانع موجود در راستای تاکیدات رهبری باشد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: بخش عمده‌ای از این مشکلات با تدوین سند توسعه و همچنین اجرایی شدن تفاهم‌نامه منعقده با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد برکت رفع می‌شود.

معتمدیان ادامه داد: موضوعات تفاهم‌نامه ستاد اجرایی و بنیاد برکت باید تا حصول نتیجه نهایی با جدیت پیگیری و دنبال شود.

وی بیان کرد: یکی از مواردی که باید در اولویت برنامه‌های فرمانداری قرار گیرد، بحث پیگیری استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ به‌منظور آبرسانی به روستاهای شهرستان است.

وی یادآور شد: مدت زمان تعیین شده برای بهره‌برداری هر چه بیشتر از این فرصت (ماده ۵۶) باید مدنظر مدیران باشد.

وی به تعامل و همکاری بین مدیران تاکید کرد و افزود: همراهی و انسجام مدیران، بهترین راهکار برای پیش بردن سریع اهداف و برنامه‌ها است.

فرماندار نهبندان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در دست اقدام، از اهتمام شهرستان و دستگاه‌های اجرایی در تکمیل پروژه‌ها در اسرع وقت قدردانی کرد.

مجید بیکی در تشریح برنامه‌های شهرستان عنوان کرد: مسکن روستایی، احداث باندهای دوم، تکمیل زیرساخت معادن، گازرسانی به روستاها از مهمترین پروژه‌های در حال اجرا در سطح شهرستان نهبندان است.

وی ادامه داد: در راستایی اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه بنیاد برکت نیز از ابتدای کار (مهر ۹۸) تاکنون ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای عملیاتی شدن ۷۰۰ طرح پرداخت شده است.

بیکی گفت: احداث مرکز قرنطینه، بازار دام، واردات دام سبک و سنگین، کمک به اجرای پروژه‌های عمرانی و غیره از مواردی است که در تفاهم‌نامه دیده شده و در دست اجرا است.

 نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید