استاندار: تشدید کرونا منجر به تدابیر خاص در کرمانشاه می‌شود

[ad_1]

هوشنگ بازوند عصر چهارشنبه، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در راستای مقابله با بیماری کرونا و کنترل وضعیت موجود روز شنبه ستاد استانی مقابله با کرونا را تشکیل خواهیم داد.
وی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در کرمانشاه، گفت: پیش از این آمار بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان های استان بستری بودند در بیشترین حالت ۱۹۴ نفر بود اما این آمار امروز به بیش از ۲۰۰ نفر افزایش یافته است.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: به طور قطع در صورت ادامه روند افزایشی بیماری کرونا در کرمانشاه تصمیمات خاصی برای این استان در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر و حفاظت سلامت مردم اجرا خواهیم کرد.
اظهارنظر استاندار کرمانشاه در رابطه با احتمال اتخاذ تصمیمات جدید برای مدیریت بیماری کرونا در کرمانشاه در حالی مطرح می شود که خودروهای امدادی از عصر امروز پخش پیام اعلام خطر و وضعیت بحران کرونا را در سطح شهر از سر گرفته‌اند.
براساس اعلام‌ رییس دانشگاه علوم پزشکی ‌کرمانشاه شیوع بیماری کرونا در استان تا ۱۰ روز پیش روند نزولی داشت اما به یکباره ورق برگشته است به طوری که اکنون هیچ شهر سفیدی در استان نداریم؛ وضعیت چهار شهرستان کرمانشاه قرمز شده و ۱۰ شهرستان دیگر هم وارد مرحله زرد شده‌اند.
دکتر محمودرضا مرادی امروز در نشستی خبری گفت: با ادامه این روند پیش بینی می شود تا پایان شهریور ۴۶ درصد جمعیت استان و ۴۷.۵ درصد جمعیت کشور به کرونا مبتلا شوند.
به گفته رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.
کیانوش جهانپور روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور اظهارداشت : در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (هفتم خرداد) براساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲ هزار و ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۴۱۲ مورد بستری و هزار و ۶۶۸ (۸۰ درصد) نفر از موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر رسید. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید