استاد دانشگاه: صرف داشتن مدرک دانشگاهی برای کار قضاوت کافی نیست

[ad_1]

احمدرضا ونکی روز سه شنبه در نشست تخصصی به صورت مجازی با عنوان ملزومات تامین امنیت قضایی در گناوه افزود: بهترین گزینه‌ها برای انتصاب قاضی را باید در بین مدیر دفتران با تجربه و دارای مدرک تخصصی و وکلای کار آزموده با سابقه درخشان جست وجو کرد.

وی اظهار داشت: انتخاب قضات از بین مرتبطان این شغل بهترین روش به نظر می‌رسد و این مسئولیت مهم جزو مشاغل سخت به شمار می‌رود.

این وکیل پایه یک دادگستری ادامه داد: در بحث امنیت قضایی قبل از هر چیز معیشت قاضی باید به بهترین نحو تامین باشد زیرا در داده‌های اسلامی حقوق قاضی از بیت‌المال پرداخت می‌شود و باید مبلغ قابل توجهی باشد.
وی به جایگاه مهم دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: برخورد بدون اغماض با متخلفان، انفصال دائم وصله‌های ناهماهنگ با سیستم عدالت قضایی باید در دستور کار و جزو سیاست‌های مداوم قوه قضائیه باشد.

عضو هیات علمی رشته حقوق دانشگاه پیام نور گناوه بیان کرد: باتوجه به اینکه قوه قضائیه نماد نظم یک اجتماع است باید این  سیستم قبل از همه به یک نظم درون سیستمی مثال زدنی دست یابد.

در این نشست که به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه به همت و همکاری واحدفرهنگی و انجمن علمی حقوق دانشگاه پیام نور برگزار شد و استادان دانشگاه‌ها، وکلا و  دانشجویان دانشگاه پیام نور  و علمی کاربردی سراسر استان بوشهر حضور داشتند سخنران به سئوالات دانشجویان پاسخ داد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای سه دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی و علمی کاربردی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید