ارتفاع موج در دریای عمان به چهار متر می‌رسد

ارتفاع موج در دریای عمان به چهار متر می‌رسد

[ad_1]

محسن حیدری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: شدت تلاطم امواج طوری خواهد بود که در صورت ادامه فعالیت‌های دریایی منجر به غرق شدن شناورهای سبک و آسیب دیدن شناورهای بزرگ و سنگین می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شرایط مواج دریا حداقل تا دوشنبه ادامه داشته باشد، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز خسارت محدودیت‌های لازم برای تردد قایق‌های سبک و تفریحی و انتقال قایق‌های کوچک به مکان‌های امن توسط مسوولان دریایی مدنظر باشد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان به تقویت بارش‌های همرفتی در جنوب استان اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از اواخر وقت جمعه بارش‌های همرفتی در جنوب استان، سواحل و بر روی دریای عمان شدت می‌گیرد به طوریکه در برخی مناطق مخاطراتی مانند جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌های محلی، آبگرفتگی معابر، وقوع صاعقه  و تند بادلحظه‌ای و بارش تگرگ انتظار می‌رود.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تمرکز بارش‌ها در شهرستان‌های سرباز، راسک، دشتیاری، قصرقند، نیکشهر، کنارک، چابهار، جنوبه سراوان، سیب سوران، مهرستان و فنوج باشد. 

حیدری تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش رو احتمال بروز خسارت به زیرساخت‌ها بویژه در بخش کشاورزی وجود دارد.

وی توصیه کرد که در زمان فعالیت سامانه از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری شود و فرمانداری‌ها و ارگان‌های امدادی آمادگی مواجهه با این شرایط را داشته باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *