اجرای پروانه‌های چرای دام در استان تهران

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سید نقی عزیزی روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت: بر اساس این بخشنامه بهره برداران در بازه زمانی باقی مانده فرصت دارند تا با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های تابعه استان تهران برای تهیه طرح مرتعداری اقدام کنند.

وی به اهمیت اجرای طرح های مرتعداری اشاره کرد و اظهار داشت: طرح های مرتعداری از جمله ابزارهای مدیریتی جهت افزایش کمیت و کیفیت مراتع بویژه در مناطقی که فشار چرا بر مراتع زیاد است به شمار می آید.

عزیزی، اقتصادی کردن طرح های مرتعداری را مورد تأکید قرارداد و در این باره بیان داشت: مراتع علاوه بر ارزش های زیست محیطی از ارزش های اقتصادی بالایی نیز برخوردار هستند و به عنوان بستر مناسب برای تولید محسوب می شوند که برای تحقق این مهم لازم است طرح های مرتعداری در قالب طرح های تلفیقی و کاشت گیاهان داروئی سازگار با اکوسیستم منطقه تهیه و به مرحله اجرا درآید.

سرپرست معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تهیه و اجرای طرح های مرتعداری را یکی از برنامه های مهم و شاخص پیش روی مجموعه منابع طبیعی دانست و تصریح کرد: با اجرای طرح های مرتعداری تلفیقی و چندمنظوره علاوه بر کاهش فشار دام بر مراتع، به اقتصاد خانوارهای روستایی نیز کمک شایانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، صدور پروانه های چرای دام با هدف جلوگیری از تخریب مراتع صادر می شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید