آیا ممکن است بدون انجام دخول باردار شد؟

بارداری یکی از نعمت هایی است که خداوند منان به بانوان عطا کرده است. همه انسان ها داشتن فرزند را دوست دارند و به آن عشق می ورزند در میان هستند کسانی که دوست ندارند باردار شوند بنابراین به دنبال شیوه های جلوگیری می‌گرندند و دوست ندارند که دارای فرزند باشند. اما به دلیل داشتن نیرو و میل جنسی امکان عدم دخول بین زوجین به طور مطلق وجود ندارد. به هر حال آدمی نیز انسان است و نیاز خاص خود را دارد.
این سوال برای بسیاری از افراد مطرح است که آیا ممکن است بدون انجام دخول باردار شد؟
در پاسخ این چنین باید گفت که احتمال بارداری و حاملگی بدون دخول بسیار کم است اما غیرممکن نیست. زیرا اسپرم مرد دارای قدرت تحرک و حرکت دارد و میتواند به سوی واژن حرکت کند و در صورت زنده ماندن خود را تخمک رحم برساند و لقاح بسازد. در این صورت فرد باردار شده و در صورت مهیا بودن شرایط جنین تشکیل میشود.

آیا ممکن است بدون انجام دخول باردار شد؟

مجددا خاطر نشان می کنیم که تنها علت بارداری رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن است. پس تمامی راه ها و روش هایی که سبب ورود مایع منی به داخل رحم شود، سبب بارداری خواهد شد. پس دیگر فرقی نمیکند دخول انجام شود یا نه. گرچه در صورت دخول این ضریب افزایش می یابد و احتمال قوی تر میشود.
گاهی اوقا به صورت اتفاقی و بدون توجه ممکن استت اسپرم در اطراف و یا در کنار رحم و واژن پاشیده شود. همچنین وجود مایع پیش آب که به صورت خودکار و بدون علایم و به سرعت عمل میکند، موجب تشکیل لقاح میشود.
احتمال بارداری در صورت دخول و رسیدن آب منی به واژن بسیار زیاد است لیکن احتمال حاملگی بدون دخول بسیار کمتر است با این حال جهت جلوگیری از بارداری باید از روش های پیش گیری همچون قرص اورژانسی استفاده نمود تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری کرد.
لازم به ذکر است در رابطه مقعدی بدون دخول به دلیل نزدیک بودن مقعد بانوان به رحم، اگر اسپرم به داخل رحم ورود کند و به تخمک برسد، احتمال حاملگی بیشتر میشود همچنین قرار گرفتن در دوران تخمک گذاری این احتمال را دو چندان می کند.
یادآوری این نکته لازم و ضروری است که هیچ کاری به ریسک آن نمی ارزد. اگر تصمیم به ارضای نیاز های جنسی خود دارید، آن را به شیوه صحیح انجام دهید و پاکیزگی خود را حفظ کنید.

منبع: آیا این امکان وجود دارد که بدون دخول باردار شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید