آموزش و ارتقای تجهیزات امدادی برای مقابله با زلزله در دستور کار قرار گیرد

[ad_1]

محمدباقر محمدی روز چهارشنبه در جلسه پهنه شماره یک (شمال غرب تهران) به منظور ارتقای سطح آمادگی در پاسخگویی به زلزله احتمالی استان تهران،افزود:معاونت‌های امداد ونجات استان‌ها باید ارتباط مستمر با تهران و سایر استان‌ها داشته باشند و برنامه عملیاتی تعریف شده مخصوصا در استان‌های معین تهران تهیه کنند.

وی در ادامه گفت: هماهنگی بین دستگاه‌ها و داشتن جلسات درون استانی با استانداری و ستاد مدیریت بحران می‌تواند در حوادث گره گشا باشد و جهت استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌ها مثل ارتش هرچه هماهنگی بین دستگاه‌ها بیشتر باشد مشکلات کمتری در بحران‌ها خواهیم داشت.

این مسوول عنوان کرد: سازماندهی تیم‌های عملیاتی برای حوادث بزرگ، آمادگی تیم‌ها از نظر روحی برای مواجه با بحران‌ها و آمادگی فرودگاه‌ها جهت جابجایی اقلام امدادی در حوادث حائز اهمیت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به رسالت و وظایف هلال احمر در مباحث امدادی و سایر دستگاه‌ها در بحران‌ها و به منظور هماهنگی بیشتر و خدمات رسانی بهتر در شرایط بحرانی باید تمرین‌های استانی و مشترک با استان‌های دیگر در مواقعی که بحران کمتر و شرایط عادی است، داشته باشیم.

حسن آصفی افزود: در شرایط بحرانی هماهنگی بین دستگاه‌ها و استان‌ها بسیار حائز اهمیت است زیرا سبب جلوگیری از فاجعه می‌شود و هر چه جلسات، تمرینات و هماهنگی‌ها بیشتر باشد در عملیات‌ها و بحران‌ها موفق تر خواهیم بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین عنوان کرد: در حال حاضر یکی از اتفاقات خوب در جمعیت هلال احمر کشور انتخاب مدیران از بدنه هلال احمر است که این امر باعث شناخته شدن مسائل و مشکلات از سطح شعب و استان‌ها می‌شود.

وی افزود:همچنین این موضوع سبب کارکرد بهتر هلال احمر خواهد شد چون در شرایط بحرانی نیازسنجی و مدیریت درست می‌تواند به روند خدمت رسانی کمک کنند.

آصفی گفت: یکی از رسالت‌های سنگین ما در جامعه ایجاد دغدغه نسبت به کمک به هم نوعان است و روابط عمومی باید تلاش کند تا اقدامات و تلاش‌های جمعیت هلال احمر را منعکس کند تا مردم در مواقع بحران بهتر به جمعیت کمک نمایند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید