آمریکا سامانه راداری در شمال شرق سوریه مستقر می‌کند

آمریکا سامانه راداری در شمال شرق سوریه مستقر می‌کند

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، «بیل اوربان» سخنگوی سنتکام گفت: آمریکا سامانه راداری سنتینل (Sentinel) و نیز خودروهای زرهی از نوع «برادلی» برای حمایت از نیروهای آمریکایی در این منطقه امنیتی سوریه ارسال کرده است.

وی افزود: این اقدام در جهت کمک به نیروهای آمریکایی برای ادامه مبارزه علیه گروه تروریستی داعش اتخاذ شده است.

سخنگوی سنتکام در ادامه مدعی شد: واشنگتن قصد درگیری با هیچ کشوری در سوریه را ندارد؛ اما در صورت لزوم آماده است تا از نیروهای ائتلاف در خاک این کشور دفاع کند.

نیروهای نظامی آمریکا به بهانه مبارزه با گروه‌های تروریستی به ویژه «داعش» و حمایت از کردهای سوریه در مناطق شمال شرق این کشور، پایگاه نظامی احداث کرده و در آنجا حضوری پررنگ دارد.

آمریکا از سال ۱۳۹۴ به صورت غیرقانونی نیروهای خود را وارد شرق سوریه کرده و با وجود درخواست‌های مکرر دولت قانونی سوریه، از خروج آنان خودداری می‌کند.

بر اساس برخی اخبار، هم اکنون بیش از ۲ هزار نیروی نظامی آمریکایی در سوریه به صورت غیرقانونی حضور دارند و در ۱۹ پایگاه نظامی در مناطق مرزی شرق سوریه با اردن و عراق تا مرزهای سوریه با ترکیه مستقرند.

[ad_2]

Source link

تروئیکای اروپایی: اقدام آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است Previous post تروئیکای اروپایی: اقدام آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است
جهانی: گل صعود ایران به جام جهانی ۱۹۷۸ را من به استرالیا زدم Next post جهانی: گل صعود ایران به جام جهانی ۱۹۷۸ را من به استرالیا زدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *