آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات بیانیه سازش صادر کردند

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، در این بیانیه مشترک ادعا شده است: معاهده صلحی که میان کشور امارات و اسرائیل و با حمایت آمریکا در تاریخ ۱۳ آگوست ۲۰۲۰ امضا شد، گامی شجاعانه به سوی خاورمیانه باثبات‌تر و شکوفاتر است.

در این بیانیه سه جانبه ادعا شده است که توافق میان امارات و رژیم صهیونیستی تفکری نوین برای حل مشکلات ایجاد و فرصتی تاریخی برای ایجاد روابط طبیعی فراهم می‌کند.

این بیانیه مدعی است که توافق میان ابوظبی و تل‌آویو، طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از سرزمین های فلسطینیان را متوقف کرده است.

این در حالی است که مقام‌های رژیم صهیونیستی پس از توافق با امارات متحده عربی بارها تأکید کردند؛ الحاق اراضی فلسطینی را تنها به تأخیر انداخته اند.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی در این بیانیه همچنین از سران فلسطینی درخواست کردند تا به مذاکره با هدف تحقق صلح ادعایی بازگردند.

این بیانیه همچنین بر همکاری‌های امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی در زمینه‌های گردشگری، فرهنگی، اقتصادی، حمل و نقل هوایی، بهداشتی و سرمایه گذاری تأکید کرده است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مردادماه با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند: ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌سازند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند، سرعت بیشتری به خود گرفته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید