آمادگی رژیم صهیونیستی برای مذاکره با حماس درباره اسرا

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در بیانیه­ ای اعلام کرد: «یرون بلوم» هماهنگ کننده امور اسرا و مفقودین با همکاری اداره امنیت ملی و دستگاه‌های امنیتی اسرائیل، آماده تلاش سازنده برای بازگرداندن اجساد کشته شدگان از باریکه غزه و بستن این پرونده و نیز خواستار آغاز گفت وگوی فوری از طریق میانجیگران هستند.

حماس درحال حاضر شماری اسیر  و بنا به ادعای رژیم صهیونیستی جسد یک افسر به نام «هدار گولدین» و یک سرباز به نام «آرون شاوول» را که در غزه کشته شده­ اند، در اختیار دارد.

رژیم صهیونیستی تاکنون معادله موسوم به «تبادل اسرا با یکدیگر» را رد کرده و می­‌کوشد، کمکهای انسانی را جایگزین اسرا کند. اما حماس مخالف این موضوع است و بر مبادله اسرا پافشاری می‌­کند.

این در حالی است که رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در غزه پنجشنبه گذشته گفت: تا پیش از آزادی اسیرانی که پس از قرارداد شالیت مجددا بازداشت شده‌اند، حاضر نیستیم در خصوص موضوع تبادل اسیران با تل‌آویو مذاکره کنیم.

به گزارش تارنمای مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، “یحیی السنوار” تصریح کرد: رسیدگی به مسأله اسیران فلسطینی دربند در زندان‌های رژیم صهیونسیتی از اولویت حماس و گردان‌های القسام است.

یک هزار و ۲۷ اسیر فلسطینی مهرماه ۱۳۹۰ در مقابل تحویل “گلعاد شالیت” نظامی اسیر صهیونیستی از زندان‌های این رژیم آزاد شدند.

رژیم صهیونیستی از آن زمان تاکنون ده‌ها نفر از اسیرانی را که به موجب این قرارداد آزاد شدند، مجددا به اسارت گرفته است و حماس آزادی آنها را پیش شرط ورود به مذاکره برای مبادله اسیران جدید تعیین کرده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید